Vizitele ierarhilor

Viața parohiei Decembrie 15, 2011

În timpul lucrărilor la biserică, am fost vizitaţi de Prea Sfinţitul Părinte Episcop-vicar Calinic Botoşăneanul, care a slujit în bisericuţă Sfânta Liturghie în data de 16 ianuarie 2005 şi a binecuvântat începerea lucrărilor de renovare, extindere şi pictură, încurajându-ne şi dându-ne poveţe cu multă competenţă şi dragoste părintească.

În data de 2 octombrie 2008, când lucrările la biserică erau spre final, la invitaţia mea şi a credincioşilor parohiei, a poposit în mica noastră biserică Înalt Prea Sfinţitul Părinte Teofan, Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, care a rămas impresionat de lucrările efectuate şi a promis că va binecuvânta şi sfinţi acest locaş, închinat Sfântului Ierarh Nicolae în cursul anului 2009.

Aceste vizite ne-au prilejuit tuturor momente de bucurie şi de înălţare duhovnicească.